Navarra: Chřest a další dobroty

26. Července 2019 Navarra: Chřest a další dobroty
Navarra patří k nejkrásnějším oblastem Španělska. Její rozmanitá krajina láká pěší turisty i horolezce, rybáře i zvídavé cestovatele: najdeme tu desítky chráněných území, lesy, hory, jeskyně ale i nádherné město Pamplona, jehož katedrála Santa Maria je známá po celém světě.

Navarra je ovšem skvělá i pro zemědělce, i když je chladnější než některé jiné oblasti. Tento region na severu Španělska ze všeho nejvíc proslul pěstováním chřestu - “chřest z Navarry” je pojem a světová špička. V našem eshopu najdete výtečný lahodný bílý chřest od rodinné firmy El Navarrico, a to v několika velikostech

Víno, papriky, krása

Bylo by ale nespravedlivé pro chřest nevidět i další skvělé produkty z Navarry. Raritou jsou chutné papričky Pimiento del piquillo intenzivní červené barvy, které nabízíme celé grilované. Jsou tu vyhlášené vinice, zejména poblíž řeky Ebro. Doporučujeme vám například červené víno Alzania, El Retorno, D.O. Navarra, nebo lahodné bílé víno Alzania s aromatem tropického ovoce.

Pokud si chcete udělat večer ve stylu kuchyně z Navarry, doplňte vaši tabuli o další typické produkty či recepty. Kolem Pamplony je populární pečené jehněčí a uzeniny chistorra, střední část (zona media) nabízí kromě chřestu skvělé papriky a je zde v oblibě pečené sele. Nezapomeňte na zeleninu, třeba artyčoky a pokud můžete, zajeďte se někdy do Navarry podívat!

Další zajímavé články