Menorca: Pohoda na slunci

21. Června 2019 Menorca: Pohoda na slunci
Když se řekne Baleáry, mnohým se vybaví především Ibiza případně Mallorca. Velmi významná je ale i Menorca a právě o ní si něco povíme.

Každý má nějaké povědomí o Ibize (přečtěte si náš dubnový článek o jejích krásách i gastronomii) nebo největším baleárském ostrově Mallorce, o které jsme také psali na blogu. Velmi významná je ale i Menorca, druhý největší a také nejseverněji ležící baleárský ostrov.

Menorca má typické ostrovní středomořské klima, nenajdeme tu ale řeky a hory. Prší tu jen málo, a když už, jde spíše o přívalové deště, čekat je můžeme na podzim. Je tu spousta nádherných pláží, ale i přírodních krás, mnoho zdejších rostlin je endemických, což znamená, že je jinde nenajdeme. Můžete sem jet na relax u moře, ale i za poznáním. Milovníci klidného pobytu ocení, že zde turistický ruch přece jen není tak výrazný. I dnes tu jsou místa, která nepůsobí vůbec turisticky, a také tu najdete spoustu chutných farmářských výrobků a plodin.

Co si z Menorky přivézt

Už mnoho let je na Menorce vyhlášený kožedělný průmysl. Pokud najdete místní boty nebo doplňky, neváhejte, budete mít něco, co jinde není k vidění.
My razíme názor, že jedlé suvenýry jsou skvělý nápad. Nejvyhlášenější je menorský sýr. My vám slavný mahon curado nabízíme i v našem eshopu a vřele vám ho doporučujeme. I bez dovolené si tak můžete vychutnat specialitu, která zrála v jeskyních, kde ji zkušení farmáři potírali paprikou a olivovým olejem. Dostane se v blocích a má zvláštní nakyslou chuť, která se tak dobře hodí k večerní sklence vína…
PS: Pokud preferujete méně zralé sýry, doporučujeme vám mladší mahon semicurado. I ten je v naší nabídce!

Další zajímavé články