Mallorca nejen pro turisty

24. Března 2019 Mallorca nejen pro turisty
Ostrov Mallorca je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, každý rok tam přijede 12 milionů lidí. Kromě dostupného koupání v krásném moři tu najdete ale i spoustu dalších fajn věcí.

Historie

Mallorca náleží Španělsku a je největší z Baleárských ostrovů. Její název znamená “Ta největší” a bývala zásadním obchodním střediskem. Na minulost, do které se propsali Řekové, Římané i Byzantinci, upomíná několik impozantních památek - v kartuziánském klášteře Valldemosa pobývali i Frederik Chopin a George Sandová, krásná je také katedrála La Seu v hlavním městě a arabské lázně.

Sportovní destinace

Kdo jezdí rád na kole a bere si ho i na dovolenou, měl by Mallorku jako destinaci svého výletu zvážit. Cykloturistika je na tomhle ostrově s příjemným podnebím a krásnou přírodou skvělý nápad, a pokud nechcete jen ležet na pláži, čeká vás tu skvělé vyžití - trasy v horách jsou náročnější, a tak je alternativou i skútr. 
Další oblíbenou sportovní aktivitou je golf, mezi nejoblíbenější místa patří Son Antem Golf, Alcanada Golf Club a Pula Golf resort, kde najdete i ubytování a spa. Horolezci si oblíbili pohoří Tramuntana nabízející úžasné výhledy.

Dále od pláže

Na Mallorcu se jezdí za plážemi s krásným jemným pískem a zátokami jako z ráje, ale my vám doporučujeme nezůstat jen na pobřeží. Vnitrozemí ostrova nabízí kromě zmíněného pohoří Tramuntana řadu dalších míst, která jsou také skvělá pro mimosezonní dovolenou.  Na východním pobřeží doporučujeme jeskyně (Coves dels Hams a také Coves del Drac, jež nabízí i podzemní jezero). Prohlédněte si program kulturních a řemeslných akcí, nás zaujal listopadový festival řemesel ve městě Inca (nejbližsí bude 14.11.2019). Zajímavým tipem je také návštěva malého městčka Bunyola, kam vede historická železnice Ferrocarril de Sóller. A poslední tip je pro milovníky výtvarného umění: Kulturní centrum vytvořené z ateliéru Joana Miróa nabízí hned několik typů prohlídek, které si užijete.

Další zajímavé články