Castelldefels. Katalánské moře na dosah

02. Července 2019 Castelldefels. Katalánské moře na dosah
Když se řekne rychle k moři, spoustě lidí se vybaví Itálie. Máme pro vás ale tip na blízké moře, u kterého jste ze svého města doslova za pár hodin. V pestré Katalánii na vás navíc čeká mnoho dalších radostí.
Vtip je v tom, že se přesunete do Barcelony a pak už je to po zemi jen kousíček. Letadla do Barcelony létají z ČR stále a jsou hodně levná, takže vás takový výlet nepřijde na mnoho, a vzhledem k dosažitelnosti se vyplatí i jako prodloužený víkend.

Na barcelonském letišti si můžete buď půjčit auto, nebo si prostě vemte taxi. Cíl je tak blízko (necelých 15 kilometrů), že vás taxi přijde levně. Řidiči řekněte, že chcete do Castelldefels, a než se rozkoukáte, jste tam. (Můžete sice je ti autobusem, ale to byste z letiště museli nejdřív do Barcelony coby města a pak teprv do cíle, zatímco takhle vaše cesta potrvá méně než čtvrt hodiny.)

Castelldefels je malé městečko nabízející 5kilometrovou pláž a pohodový odpočinek. Podél pláže běhají amatérští i výkonnější sportovci, z nichž někteří tu i bydlí. Fanoušci vodních sportů možná znají zdejší kanál Canal Olímpic de Catalunya postavený pro olympiádu v roce 1992, a nám ostatním postačí relax či lehký běh u vody. Mnoho hotelů stojí přímo u moře, a tak můžete ze svého hotelového pokoje vyrazit v žabkách a za chvíli si příjemně zaplavete. Pokud máte napjatější rozpočet, vyberte si některý aparthotel (podle našich zkušeností je aparthotel SG Costa Barcelona velice příjemné místo. Přímo na pláži jsme vyzkoušeli jednoduchý, ale pohodlný a čistý Solifermar) a vařte si sami: v místních obchodech seženete velice chutné potraviny za dobré ceny. Získáte tak možnost vyzkoušet i řadu španělských specialit, kterých jsou obchody plné. 

Jen o maličko dál se nachází o něco elegantnější město Sitges. To je od Barcelony vzdálené pětatřicet kilometrů a nabízí i více kulturního vyžití, koná se tady třeba slavný filmový festival. Sitges je dražší a noblesnější místo se sofistikovanejší gastronomií a více plážemi a přilákalo i mnoho zámožnějších obyvatel ze severnějších zemí Evropy, kteří se zda usadili trvale, a jejich děti navštěvují místní školy. Pokud sem pojedete jen na výlet, doporučujeme navštívit Cau Ferrat Museum s impozantní sbírkou katalánského umění.

Další zajímavé články