Ovčí sýr, Idiazábal s černým lanýžem, Goine Berria Lahodný ovčí sýr s černým lanýžem je vynikající delikatesou, kterou ocení každý gurmán. Jedinečná kombinace lanýžů a ovčího sýra vykouzlí v ústech harmonii chutí! Doporučujeme se sklenicí dobrého červeného vína.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Idiazabal je typický baskický sýr ve tvaru válce světle žluté barvy, který se vyrábí z nepasterizovaného ovčího mléka. Vyznačuje se intenzivní chutí, která „vyplňuje ústa“, ale zároveň je vyrovnaná a čistá. V typické chuti vyzrálého ovčího sýra mírně vystupuje aroma přírodních syřidel.

Goine Berria je baskická rodinná firma zabývající se výrobou sýrů a mléčných výrobků, která si zakládá na řemeslné výrobě a tradici. Statek, na němž dnes manželé Otegui chovají baskické ovce latxa, byl založen již roku 1783 na úpatí hory Ernio a byl využíván ke chovu hovězího dobytka. Až v roce 2005 se ho ujal prapravnuk tehdejších zakladatelů José Antonio Otegui a začal na něm baskické ovce latxa, které stojí za vznikem typického baskického sýru Idiazabal.

Země původu Španělsko