Káva, Fanatico Zambia Kasana Estate, La Mexicana, 250g Kávu Zambia Kasana Estate charakterizuje středně vysoká kyselost doprovázená s nasládlou chutí. Na patře jsou znatelné tóny květin a citrusových plodů a lahodnou krémovou stopu.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Historie kávy v Zambii je poměrně nedávná. Byla zavedena v polovině dvacátého století misionáři, kteří přinesli semena z Keni a Tanzanie, takže je zdrojem, který je stále neznámý, neobvyklý a obtížně dosažitelný. Toto pozdní začlenění má své výhody, protože výrobci Zambie dováželi a vyvíjeli modernější systémy kontroly jakosti a zpracování, stejně jako zavlažovací techniky, pomocí kterých lze kompenzovat nedostatek dešťů. 
Odrůdy Bourbon a Catimor se pěstují na severu země, v nadmořské výšce 1.400 m a při průměrné teplotě 20 ° C. Přiměřená kontrola půdy a zavlažování a hojné slunce umožňují plné rozvinutí plodů kávových stromů, které vedou ke vzniku objemných třešní s velkými a stejnorodými zrny.
Nejlepší z těchto zrn jsou klasifikovány jako AAA. Po propláchnutí a sušení se dopravují po silnici nebo vlakem přes Tanzanii do vzdáleného přístavu Dar es Salaam.
Jedná se o plnou káva s jemnou a příjemnou chutí, s ovocnými tóny a výbornou kyselostí. Má složitou, čerstvou vůni, s bylinnými nuancemi, které ji mezi ostatními africkými kávami dělají jedinečnou. Díky svému dobře vyváženému tělu je vynikající na jakýkliv způsob. Doporučujeme ji připravit buď ve filtru, nebo jako espresso.
250 g
Původ: Španělské/ Zambie
Výrobce La Mexicana
Velikost balení 250 g