• Vhodné k sýru

Olivový olej s bílými lanýži, Espora Gourmet, 0,1l Lanýžový olej vyrobený z extra panenského olivového oleje s hořkými tóny a chutí bílého lanýže. Tato přísada se typicky používá jako finišující olej na zakápnutí různých pokrmů např. lanýžových hranolek, těstovin, pizzy, bramborové kaše a vajec. Lanýžový olej je dostupný ve všech ročních obdobích a je výrazně levnější než čerstvé lanýže.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Bílý lanýž se někdy nazývá Piedmont nebo Alba, protože tyto části Itálie byly požehnány množstvím bílých lanýžů. Krátké zimní období sklizně od října do prosince, dodává na tajemnosti, která tuto houbu obklopuje.

Lanýže rostou několik centimetrů pod zemí v symbióze s kořeny stromů, jako jsou duby, kaštany, lískové ořechy a habr. Tyto nepravidelně tvarované hrbolaté malé houby rostou od velikosti palce až po více než 500 g (ačkoli lanýže této velikosti jsou vzácné). Pevná dužina bílého lanýže je světle krémové až světle hnědé barvy s bílým mramorováním.

Firma Espora Gourmet má více než 30letou tradici ve Španělsku i v zahraničí, věnují se prodeji volně žijících mykologických produktů, zejména hub a lanýžů. Jejich prémiová řada produktů byla vyvinuta díky specializované znalosti lanýžů, metodami kombinujícími nejpokročilejší technologie a respekt pro přírodu.
Hlavním cílem je zaručit maximální čerstvost všech jejich produktů a výběr těch nejlepších lanýžů, kterým se dostává špičkové péče od momentu, kdy jsou sesbírány ve volné přírodě, během zpracovacích procesů, které se vždy liší podle cílového výrobku, až po moment, kdy se dostanou k vám. Vše proto, aby se zachovaly jedinečné vlastnosti této luxusní delikatesy.

Obsah: 0,1 l
Původ: Soria, Španělsko

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.
extra panenský olivový olej
100% přírodní lanýžová šťáva, bez siřičitanů a umělých aromat.
Výrobce Espora Gourmet
Velikost lahve 0,1 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s