Raventós i Blanc, Blanc de Blancs, D.O.Penedes, Cava, bílé šumivé víno, 0,75l Skvělé bílé šumivé víno Raventós i Blanc Blanc de Blancs je suché, svěží víno s velmi jemným perlením. Vinná réva pochází ze 40 let starých vinic a skvěle se bude hodit k mořským plodům.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Raventós i Blanc Blanc de Blancs je vyrobena z odrůd Xarel.lo, Macabeo, Parellada a Malvasia de Sitget. Cava má zlatavou slámovou barvu, svůdně podmanivou vůni s tóny citrusů, zeleného jablka a hrušky spolu s jemným nádechem briošky a jablečného závinu, která se později zakulatí smetanovými tóny se stopami krémovitosti. Výsledkem je nádherná komplexní vůně. První doušek vás pak překvapí příjemnou svěžestí provázenou objemnou ovocnou texturou a příjemným jemným perlením. Dlouhý závěr pak nechá dokonale vyniknout tónům citrusů.
Raventós i Blanc Blanc de Blancs je vyráběna z ručně sbíraných hroznů, které pochází z více než 40 let starých vinic.  Cava nejprve projde prvotním kvašením v kádích z nerozové oceli a poté druhotným kvašením již v lahvích. Celková doba zrání je přes 18 měsíců. Vinařství bere ohled na životní prostředí a Cava se tak může zařadit mezi organická a biodynamická vína.
Párování potravin
Raventós i Blanc Blanc de Blancs je velmi universální a bude skvělá jako aperitiv, tak jako digestiv. Doporučujeme Vám jej servírovat vychlazené na teplotu 8 - 10 ° C.
Výrobce Raventós i Blanc
Zbytkový cukr 0,6 g/l
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Xarello, Parellada, Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s