Extra panenský olivový olej, Familiar Reserva, Arbequina, Castillo de Canena, 0,25l Extra panenský olivový olej Reserva Familiar Arbequina je jednodruhový olej se středně intenzivní ovocnou vůní zelených oliv, s doplňujícími se vůněmi, které připomínají zelené mandle, skořápky vlašských ořechů, jablko, broskev a kdoule smíchané s lehkými bylinnými doteky.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Po generace je v Castillo de Canena zvykem schovávat si to nejlepší z olivové sklizně pro své vlastní využití. Olej Reserva Familiar je pomyslným otevřením dveří do domu rodiny Vaňó, která se rozhodla podělit o nejlepší oleje z jejich produkce.

Extra panenský olivový olej Reserva Familiar Arbequina je jednodruhový olej se středně intenzivní ovocnou vůní zelených oliv, s doplňujícími se vůněmi, které připomínají zelené mandle, skořápky vlašských ořechů, jablko, broskev a kdoule smíchané s lehkými bylinnými doteky.

Výtečně se hodí na přípravu dresingů, majonézy, k rybám. Doporučujeme jej také vyzkoušet do pečení místo másla.

Castillo de Canena pochází z Jaénu. Společnost velmi respektuje přírodní habitat, které obklopuje rodinný hrad, kde se nachází olivovníky. Konkrétně: používá se pouze fotovoltaická energie, zachovává se autoktonní vegetace, která zabraňuje erozi terénu a používá se biomasa jako ekologické hnojivo.

Aktuálně se olej prodává ve více než 40 zemích, kde prakticky všude dostal nejprestižnější ohodnocení.

Castillo de Canena je členem alianza EVA (Extra Virgin Alliance), s cílem propagovat a garantizovat - prostřednictvím přísných kontrol - excelentní extra panenské olivové oleje z malých plantáží, které spojují svou produkci s udržitelností a respektující tradiční ekosystém. 

Společnost je také členem asociace Grandes Pagos del Olivar, která sdružuje nejlepší výrobce extra panenských olivových olejů ve Španělsku, kteří plní následující kritéria: mají malou produkci v nejvyšší kvalitě a dodržují tradiční metody výroby i sběru.

Složení: Arbequina
Acidita: 0,11 %
Obsah: 0,25 l
Původ: Canena, Španělsko

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Výrobce Castillo de Canena
Kyselost 0,11 %
Odrůda oliv Arbequina
Velikost lahve 0,25 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s