Olivový olej s bílými lanýži, Arotz, 0,2l Ochucený olivový olej s nezaměnitelnou chutí bílého lanýže. Má jemně štiplavou a lehce nahořklou chuť. Najde své využití ve studené i teplé kuchyni.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Olivový olej vysoké kvality je ochucen bílými lanýži, které mu tak dodávají vytříběnou chuť. Je možné jej použít jak ve studené, tak teplé kuchyni pro dochucení nejrůznějších jídel.

Již od dávných dob byl lanýž zahalen tajemstvím pro svou vzácnost, vůni a nezaměnitelnou chuť. Do dnešních dnů si ponechal svou tajuplnost a nespornou gastronomickou hodnotu. Z celkového počtu 70 známých druhů lanýžů jsou, z gastronomického hlediska, nejvíce ceněné Tuber melanosporum (černý lanýž) a Tuber magnatum (bílý lanýž). 

Od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Dokonce jeden z nejproslulejších kuchařů a gurmánů Jean Anthelme Brillat-Savarin o nich ve svém gastronomickém veledíle Fyziologie chuti (1825) neváhal prohlásit, že jsou tím pravým "démantem kuchyně".

Firma Arotz uvedla do pohybu komplexní a efektivní mechanismus pro sběr této houby. Jakmile jsou večer objeveny, následující den jsou zpracovány. Společnost Arotz byla založena v roce 1960 a má dominantní postavení na trhu v produkci španělského lanýže, kaštanů, hub a lesních plodů.

Obsah: 0,2 l
Původ: Soria, Španělsko

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.
Výrobce AROTZ
Velikost lahve 0,2 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s