Krém z černých lanýžů, Arotz, 400 g Společnosti Arotz se podařilo spojit v jednom výrobku hlubokou chuť divokých hříbků s charakteristickým a zvláštním aroma černého lanýže, Tuber melanosporum. Neobsahuje žádné konzervační látky, antioxidanty, barviva ani přídatné látky. Doporučujeme zejména do těstovinových pokrmů a rizot, k přípravě náplní, omáček nebo na opečený chléb.

519 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 519 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Společnosti Arotz se podařilo spojit v jednom výrobku hlubokou chuť divokých hříbků s charakteristickým a zvláštním aroma černého lanýže, Tuber melanosporum.
Vyrábí se z hříbků skupiny edulis, lanýžů indicum a melanosporum, oleje s příchutí tuber melanosporum a soli.

Neobsahuje žádné konzervační látky, antioxidanty, barviva ani přídatné látky.

Doporučujeme zejména do těstovinových pokrmů a rizot, k přípravě náplní, omáček nebo na opečený chléb.

Již od dávných dob byl lanýž zahalen tajemstvím pro svou vzácnost, vůni a nezaměnitelnou chuť. Do dnešních dnů si ponechal svou tajuplnost a nespornou gastronomickou hodnotu. Z celkového počtu 70 známých druhů lanýžů jsou, z gastronomického hlediska, nejvíce ceněné Tuber melanosporum (černý lanýž) a Tuber magnatum (bílý lanýž). 

Od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Dokonce jeden z nejproslulejších kuchařů a gurmánů Jean Anthelme Brillat-Savarin o nich ve svém gastronomickém veledíle Fyziologie chuti (1825) neváhal prohlásit, že jsou tím pravým "démantem kuchyně".

Firma Arotz uvedla do pohybu komplexní a efektivní mechanismus pro sběr této houby. Jakmile jsou večer objeveny, následující den jsou zpracovány. Společnost Arotz byla založena v roce 1960 a má dominantní postavení na trhu v produkci španělského lanýže, kaštanů, hub a lesních plodů.

Velikost balení: 400 g
Původ: Soria, Španělsko

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Boletus eduli (80 %), voda, lanýžový olej Tuber melanosporum (jemný olivový olej a aroma Tuber melanosporum); Tuber indicum a Tuber melanosporum brisura (3,2 %) a sůl.
Výrobce AROTZ
Velikost balení 400 g
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s