Krém z černých lanýžů, Arotz 400g Lahodný krém vyrobený z černých lanýžů se hodí do těstovin, rizot či jako náplň rozličných pokrmů.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Již od dávných dob byl lanýž zahalen tajemstvím pro svou vzácnost, vůni a potěšení. Do dnešních dnů si ponechal svou tajuplnost a nespornou gastronomickou hodnotu. Z celkového počtu 70 známých druhů lanýžů jsou, z gastronomického hlediska, nejvíce ceněné Tuber melanosporum (černý lanýž) a Tuber magnatum (bílý lanýž). 

Již od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Dokonce jeden z nejproslulejších kuchařů a gurmánů Jean Anthelme Brillat-Savarin o nich ve svém gastronomickém veledíle Fyziologie chuti (1825) neváhal prohlásit, že jsou tím pravým "démantem kuchyně".

Firma AROTZ uvedla do pohybu komplexní a efektivní mechanismus pro sběr této houby. Jakmile jsou večer objeveny, následující den jsou zpracovány. Společnost AROTZ byla založena v roce 1960 a má dominantní postavení na trhu v produkci španělského lanýže, kaštanů, hub a lesních plodů. 

Velikost balení: 400g

Země původu: Španělsko, Soria

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Výrobce AROTZ
Velikost balení 400 g
Země původu Španělsko