Krém z bílých lanýžů, Arotz, 400g Lanýže rostou převážně v dubových a jiných listnatých lesích. Většině druhů se daří ve vápenité půdě s mírně zásaditou reakcí půdního roztoku. Jeho neopakovatelnou a výjimečnou chuť vám nabízíme v podobě krémů, které vaši kuchyň promění v Michelinskou restauraci.

359 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 359 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Již od dávných dob byl lanýž zahalen tajemstvím pro svou vzácnost, vůni a potěšení. Do dnešních dnů si ponechal svou tajuplnost a nespornou gastronomickou hodnotu. Z celkového počtu 70 známých druhů lanýžů jsou z gastronomického hlediska nejvíce ceněné Tuber melanosporum (černý lanýž) a Tuber magnatum (bílý lanýž).

Již od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Dokonce jeden z nejproslulejších kuchařů a gurmánů Jean Anthelme Brillat-Savarin o nich ve svém gastronomickém veledíle Fyziologie chuti (1825) neváhal prohlásit, že jsou tím pravým "démantem kuchyně".

Firma Arotz uvedla do pohybu komplexní a efektivní mechanismus pro sběr této houby. Jakmile jsou večer objeveny, následující den jsou zpracovány. Společnost Arotz byla založena v roce 1960. Má výsadní postavení na trhu v produkce španělského lanýže, kaštanů, hub a lesních plodů. Sídlí v městečku Navaleno (provincie Soria).

Velikost balení: 400g

Země původu: Španělsko

Výrobce AROTZ
Velikost balení 400 g
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s